DENİZLİ’DE ARAÇ ALMAK MI KİRALAMAK MI AVANTAJLI


Araç sahibi olmaya karar verdiniz. Karar verdiniz vermesine de “Aracı satın mı almalıyım kiralamalı mıyım?” kısmında kafanız bir hayli karıştıysa işte size çözüm yolu. Bu yazımızda size rakamlarla hangi yöntemin daha karlı ve avantajlı olacağını anlatacağız. Öncelikle araç satın alacak ya da kiralayacaksanız iki ayrı durum söz konusu. Aracı kurumsal olarak alacak veya kiralayacaksınız ya da bireysel olarak. Biz her iki seçeneği de sizler için inceledik, araştırdık. Siz de hangisinin avantajlı olduğunu merak ediyorsanız buyurun cevap yazımızda…

Yazıyı okuduktan sonra herhangi bir Denizli araç kiralama şirketine gidip durumu teyit edebilirsiniz.

Öncelikle bireysel olarak araç edinmeye karar verdiğinizi varsayalım. Araç satın alırsanız nasıl bir yol izleyeceksiniz bir göz atalım beraber.

Evet düşündünüz taşındınız ve dediniz ki “Araç kiralama parası vereceğim. Üstelik araç da bana ait olmayacak. Başka firmaya dünya kadar para ödeyeceğime alınmış alınmıştır satın alayım kendime ait olsun” fikrini benimsediniz. Bu durumda önünüzde iki seçenek var ya aracı peşin alacaksınız ya da kredi çekip alacaksınız. Hayallerinizi süsleyen arabanın 100 bin lira olduğunu varsayalım. Bu arabayı da 3 yıl kullanıp elden çıkarmayı planladınız.   

3 yıl vadeli kredi çektiğinizi düşünürsek kredi faiz oranları, banka ekstra masrafları derken fazladan en az 30- 40 bin lira ödemeniz gerekecek. Daha önce araç aldıysanız çok iyi bilirsiniz ki iş sadece aracı aldığınız parayla bitmez. Plakası, vergisi, kaskosu, bakımı, lastiği 3 yıl için size olan fazladan maliyeti en az 15 bin lira gibi bir fiyat olacaktır. Yani yaklaşık 145 bin lira harcadınız aracınız için. Bugünkü taşıt fiyatı piyasalarını incelediğimizde 3 yıl içinde bir arabanın değer kaybı yaklaşık olarak %25-30 civarında. Arabanızı aynen planladığınız gibi 3 yılın sonunda elden çıkardığınızda elinize geçen para 70-75 bin lira civarı. Yani 145 bin lira vererek aldığımız arabayı sattığımızda kaybımız neredeyse yarı yarıya. İçinizde “ama benim peşin param var krediye hiç bulaşmam” diyenleriniz varsa yine de 45 bin liralık bir zarar söz konusu.

Oysa arabayı kiralarsanız çok cazip fiyatlara zahmetsizce bir aracınız olacak. Üstelik arabanın bakımıydı sigortasıydı hiçbiriyle uğraşmadığınız için paranız da zamanınız da size kalacak. Bu konuda Denizli oto kiralama firmalarının gözdesi Carmax Oto Kiralama olarak biz ofisimizde çok daha ayrıntılı gerekli bilgilendirmeyi yapmaktan mutluluk duyarız.

Kurumsal Şirketler

Günümüzde kurumsal şirketler zaten karlı yolu çoktan keşfetmiş durumda. Nakit sıkıntısı olmasa bile şirket bünyesine araba almak yerine kiralamak her zaman ilk tercihleri. Çünkü iş yerleri her zaman nakit parayı çalıştırıp kazandırmayı tercih eder. Bu yüzden oldukça maliyetli olan araç alımına yüksek miktarlar bağlamak istemezler. Hele ki nakit para yoksa zaten kredi koşullarıyla araç alımı şirketler açısından kar yerine zarar getirir. Bunun yanında Denizli rent a car firmalarının çoğunda kurumsal şirketlere özel cazip indirimler de mevcut olduğu için bu fırsatlardan yararlanmak kaçınılmaz bir hal alır.

Denizli seyahatinizde Carmax Oto Kiralama olarak konforlu, güvenli ve ekonomik araçlarla her zaman yanınızdayız.

Çardak Havalimanı araç kiralama ve transfer seçeneklerimizle hizmetinizdeyiz.

Carmax Oto Kiralama | Denizli Araç Kiralama - Rent A Car

Hacıkaplanlar Mah. Atatürk Cd. No:24/A Pamukkale - DENİZLİ

0258 264 46 45

0507 465 46 46